Mój żywioł: aktywność! czyli cykl inspirujących spotkań integracyjnych oraz aktywizujących wyjazdów terenowych - projekt Fundacji mający na celu aktywizację osób z niepełnosprawnościami poprzez organizację inspirujących spotkań i aktywnych wyjazdów weekendowych z adrenaliną realizowany w okresie 05.2016 - 10.2017 dzięki współfinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
W roku 2016, dzięki dofinansowaniu ze środków miasta Gdyni, zrealizowaliśmy cykl spotkań dedykowanych osobom z niepełnosprawnością w ramach projektu Akcja: integracja! w Laboratorium Innowacji Społecznych PPNT Gdynia.
Celem spotkań była przede wszystkim integracja i aktywizacja środowiska osób z niepełnosprawnością z Gdyni czyli po prostu poznawasię się i ciekawe spędzanie czasu przy różnego rodzaju, warsztatach, prelekcjach i wykładach. Co ważne, o tym jakie tematy warsztatów zostały zrealizowane decydowali sami uczestnicy. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami ze zrealizowanych spotkań! :)
Projekt Nie-pełnosprawne więzi to projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji realizowany przez Centrum Integracja Gdynia w partnerstwie z Fundacją Podróże bez Granic. Projekt jest finansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Urzędu Miasta Gdyni w ramach konkursu zacieśniania więzi pomiędzy osobami niepełnosprawnymi a członkami rodzin.
W okresie od maja do listopada 2015 roku realizowaliśmy projekt "Dostojne srebro, żywe złoto - aktywni razem!" skierowany do seniorów oraz osób z niepełnosprawnością, w ramach którego zostały zorganizowane 4 spotkania podróżnicze oraz 2 wyjazdy terenowe: Kajaki bez Granic oraz I Regaty Żeglarskie Podróży bez Granic!
Projekt finansowany był w partnerstwie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014 – 2020 (ASOS) - Edycja 2015.
W okresie 8.10 - 31.12.2015 Fundacja Podróże bez Granic zrealizowała dwa projekty "Witomino bez Granic - obszar 1 oraz obszar 2" finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminę Miasta Gdynia. Celem projektu było zweryfikowanie dostępności gdyńskiej dzielnicy Witomino Radiostacja dla osób z niepełnosprawnością.
Poradnik Dostępności dla niepełnosprawnych użytkowników trójmiejskiej SKMki powstał w wyniku współpracy PKP Szybka Kolej Miejska podczas Trójmiejskiej Parady Mikołajów 2013. Na tej specjalnie powstałej stronie opisane jest dostosowane każdej ze stacji SKM między Gdynią i Gdańskiem Głównym do potrzeb osób o różnym rodzaju niepełnosprawności.
Rozmowy o podróżach Marzeny Pawlak, która zaangażowała się w propagowanie aktywności osób z niepełnosprawnością poprzez wywiady na tematy podróży, niepełnosprawności i nie tylko, z takimi osobami jak Monika Kuszyńska, Natasza Caban, Ryszard Rembiszewski, Damian Maliszewski, Jasiek Mela czy Janina Ochojska!
Wszystko zaczęło się od strony – portalu turystycznego dla osób z niepełnosprawnością, utworzonego 1 czerwca 2011, aby zbierać dostępne w różnych miejscach sieci informacje na temat podróżowania osób z niepełnosprawnością i informować, inspirować, sieciować i zachęcać do marzeń i odwagi, aby odbywać podróże, te dalsze i te bliższe…